Rodzaje gablot ogłoszeniowych

Zdawać by się mogło, że żyjemy wczasach, kiedy pewne rzeczy powinny odejść do lamusa i stać się reliktami przeszłości. A tu jak zawsze zaskoczenie, że jednak pomimo wszystko, pewne stare i sprawdzone rozwiązania, są nadal najlepsze. Gabloty ogłoszeniowe należą właśnie do tego typu rozwiązań, które powinny zacząć odchodzić. Przecież już od dłuższego czasu billboardy zostają zastępowane przez olbrzymie telebimy. A bardzo rzadko zdarza się, żeby gabloty ogłoszeniowe były zastępowane innymi rozwiązaniami. Dodatkowo zauważalny jest postęp w rozwoju technologi produkcji tego typu tablic. Gabloty ogłoszeniowe ciągle znajdują zastosowanie we wszelkiego rodzaju urzędach i przedsiębiorstwach, a także innych placówkach użyteczności publicznej. Równocześnie powstają nowe rozwiązania i nowe projekty gablot.

Różne gabloty

Gabloty dzielą się głównie na wewnętrzne i zewnętrzne. Gabloty ogłoszeniowe zewnętrzne charakteryzują się dużo mocniejszą konstrukcją, dodatkowo odporną na działanie zarówno czynników atmosferycznych, takich jak wysokie, czy niskie temperatury, wiatr, deszcz, śnieg i grad, jak i czynników wynikających z dewastacyjnych zapędów pewnej części społeczeństwa. Takie gabloty siłą rzeczy muszą być wzmocnione, zarówno jak szkło, z którego są zrobione skrzydła gabloty. Gabloty używane na zewnątrz są także zrobione z aluminium. Natomiast gabloty wewnętrzne mogą być zrobione zarówno z aluminium, jak i z drewna.

Gabloty ogłoszeniowe różnią się również między sobą sposobem otwierania. Mogą się otwierać dwuskrzydłowo, jednoskrzydłowo, do góry lub bocznie. Kombinacji jest wiele i w sumie, jakie otwieranie ma gablota, zależy przede wszystkim, od indywidualnych preferencji osoby zamawiającej taką gablotę. Najważniejsze jest to, że gabloty są dzisiaj naprawdę wytrzymałe i mogą stać latami bez widocznych śladów korozji czy zniszczenia. A patrząc na to, że nie zanosi się na zastąpienie gablot ogłoszeniowych czymś innym, to taki długi czas użytkowania jest bardzo dużą zaletą.